Bi Skype-ê bi Skype-re biaxivin

> Forums > Lîstikên Forumê û German Practice > Bi Skype-ê bi Skype-re biaxivin

BI XWERIN JI FORUMÊN ALMANCAX. TU DIKARIN HEMÛ AGAHIYÊN KU LI LI SER ALMANYA Û ZIMANÊ ALMANÎ DI DI FORUMÊN ME DE BIBÎNIN.
    sûnî
    Beşdar

Ger kesek bixwaze, ji kerema xwe min zêde bike. Thevaran, em dikarin li ser mijara ku me diyar kiriye biaxifin (Mijarên topa Deutsche welle bi gelemperî ne).

Asta B1, axaftina min xirab e. Ez bi vî rengî bi biyaniyan re diaxivim, lê min digot qey çêtir e ku ez bi hevalên tirk re bipeyivim ji ber cûdahiyên dem û carinan pirsgirêkên skype.

3,14
    Beşdar

–> Allah rızası her şeyden daha önemlidir. Sana Allah için yardım etmeyi isterim, fakat zamanım çok kısıtlı olduğu için nasıl yardımcı olabileceğim bilmiyorum. Bu arada cinsiyetiniz nedir? Sizi ekleyebimem için önce bunu bilmem lazım. Zira ben bayanın bayanla, erkeğin de erkekle konuşmasını tercih ederim. Karşı cinsle yalnız kalmamamız bize Peygamber Efendimiz (sallallahu aleyhi ve sellem) tarafından öğüt ediliyor. (Allahümme Salli Ala Seyyidina Muhammedin ve Ala Ali Seyyidina Muhammed)

sûnî
    Beşdar

Ez kesê zûtir im.

3,14
    Beşdar

–> O halde ekliyorum kardeş. :)

3,14
    Beşdar

–> Arkadaşla skypedan birkaç defa görüştük. Verimli geçti, umarım yardımcı olabilmişimdir.

kenkogs
    Beşdar

Ez di asta kenkogs1 a2 de me

5 bersiv tên nîşandan - 1 heta 5 (bi tevahî 5)
  • Ji bo bersivdana vê mijarê divê hûn têkevinê.